اخبار


اولین همایش مجازی انجمن جراحان پلاستيک و ترميمي چشم آسیا و اقیانوسیه شنبه 28 تیرماه 1399 با میزبانی ایران برگزار شد

 اولین همایش مجازی انجمن جراحان پلاستيک و ترميمي چشم آسیا و اقیانوسیه شنبه 28 تیرماه 1399 مصادف با 18/2020/July برگزار شد.

مرکز همایش های مجازی انجمن چشم پزشکی ایران و مجمع پژوهش‌های چشم پزشکی و علوم بینائی ایران اولین همایش مجازی جراحان پلاستيک و ترميمي چشم آسیا و اقیانوسیه (APSOPRS) و دومین همایش مجازی موارد چالش برانگیز جراحی پلاستیک چشم و صورت با میزبانی انجمن چشم پزشکی ایران (IRSO) و مجمع پژوهش های چشم پزشکی و علوم بینایی ایران(IRAVO) با برنامه ریزی و مدیریت آقای دکتر پاکدل را برگزار کرد.

برگزار کنندگان و مدیران این همایش آقای دکتر Henson پرزیدنت (APSOPRS) آقای دکتر پاکدل و آقای دکتر sundar بودند. تعداد 24 سخنران و پانلیست از 18 کشور در این برنامه شرکت داشتند. این برنامه به مدت 3 ساعت همزمان از پلت فرم zoom اجرا و روی YouTube و Aparat پخش زنده شد که میزبان 1221 نفر شرکت کننده از بیش از 40 کشور از 5 قاره دنیا در این برنامه بود. 9 درصد شرکت کنندگان از آمریکا و اروپا بودند و علیرغم آنکه شروع برنامه به لحاظ زمانی برای برخی از ایشان بعد از نیمه شب بود ولی در همایش حضور پیدا کردند. حدود 6 درصد از ایران و مابقی از آسیا، استرالیا، نیوزلند و آفریقا بودند. نظرخواهی انجام شده از شرکت کنندگان حاکی از آن بود که 92 درصد سطح علمی برنامه را عالی و فوق العاده ارزیابی کردند، 95 درصد حاضرین احتمال شرکت خود را در همایش های بعدی قطعی و یا بسیار محتمل اعلام کردند. برگزاری این همایش موفق  مرهون همکاری، هماهنگی، مدیریت، دانش و تلاش تمام متخصصین برجسته این رشته در این همایش و دانش و هماهنگی و مدیریت و تلاش تمام اعضای اجرایی آن می‌باشد، پشتیبانی انجمن چشم پزشکی ایران ، مجمع پژوهش های چشم پزشکی و علوم بینایی ایران و انجمن جراحان پلاستيک و ترميمي چشم آسیا و اقیانوسیه مهم و قابل ستایش میباشد.